Kultivácia embryí
AltraVita používa inkubátory poslednej generácie: bunky sa kultivujú pri nízkej hladine kyslíka (5%), okrem oxidu uhličitého sa dodáva dusík, aby sa lepšie napodobnili podmienky v tele. Naši skúsení embryológovia pozorne sledujú každý vývoj embryí.
V AltraVita prenášame embryá na 5. deň kultivácie.
Schopnosť kultivovať embryá päť dní do štádia vývoja blastocysty v laboratóriu, namiesto tradičných troch dní, umožňuje nášmu embryologickému tímu s väčšou istotou určiť, ktoré embryá sú skutočne najlepšie z hľadiska ich potenciálu implantácie.
Kultivácia embryí v optimálnom prostredí
Na jar roku 2016 odborníci vyvinuli a implementovali metódu, ktorá umožňuje priblížiť kultiváciu embryí k fyziologickejším podmienkam.
V umelom prostredí používanom v reprodukčných technológiách na vývoj embryí pred ich prenosom do maternice sú podmienky čo najbližšie k prírodným podmienkam, pretože to je faktor, ktorý určuje, ako bude embryonálny vývoj pokračovať.
Systém moderných inkubátorov a kryobánk udržuje konštantnú vlhkosť, teplotu a ďalšie parametre potrebné pre zdravý vývoj embryí a kvalitné uchovávanie počas zmrazenia.
Dynamické prostredie
Vedci stále pracujú na zlepšení kultivačného prostredia, ale zatiaľ neexistuje stopercentné pochopenie správania embryí in vivo, to znamená v reprodukčných orgánoch matky. Je dobre známe, že počas prirodzeného vývoja embryo podlieha vibráciám, ktoré majú pozitívny vplyv na dennú embryonálnu aktivitu. Táto technika je založená na prenose hudobných alebo iných vibrácií (napríklad zo zvukov tela matky) do Petriho misky s embryami.
Zavolajte svojmu embryu
Volanie vlastnému plodu z mobilného zariadenia je ďalšou funkciou tejto metódy. K inkubátoru je priradené špecifické kontaktné číslo. Jeho vytáčaním môžu rodičia volať a prenášať svoje zvukové vibrácie na embryo.
Toto je užitočné nielen pre vývoj embryí, ale stane sa tiež nevyhnutnou psychologickou pomocou pre pacientov, ktorí sú často v depresívnom psychologicko-emocionálnom stave z dôvodu neexistencie priameho spojenia s ich vyvíjajúcimi sa potomkami. Vyrovnaný psychický stav rodičov je koniec koncov nevyhnutnou súčasťou úspešnej liečby.
Petriho miska je spravidla v statickom stave, zostáva ticho a pokojne, bez akýchkoľvek zvukových efektov, ktoré nie sú úplne charakteristické pre prírodné prostredie, v ktorom sa embryá vyvíjajú. Prírodná embryogenéza je sprevádzaná rôznymi vibráciami (mechanickými, akustickými) v dôsledku životnej činnosti matky.
Vedci skúmali 1 000 darcovských vajíčok rozdelených do dvoch experimentálnych skupín. Jedna skupina sa vyvinula v bežných inkubačných podmienkach, druhá bola vystavená zvukovým vibráciám s určitou frekvenciou a objemom (až 80 decibelov). Na vylúčenie genetického faktora sa pre dve skupiny použil biomateriál tých istých rodičov.
Výsledky experimentu ukázali, že v dôsledku zvukových vibrácií sa počet embryí vo fáze blastocysty zvýšil o 20% a miera úspešnosti oplodnenia vzrástla o 6%. To sú vynikajúce ukazovatele, keďže každé percento úspešného oplodnenia je dôležité.
Špecialisti embryologických laboratórií vykonali mnoho ďalších experimentov, aby priblížili umelé mikroprostredie vývoja embryí k prirodzenému. Takže sa vyskytli pokusy kultivovať ich na naklonenom povrchu, ktorý simuluje pohyb embrya, akoby to bolo vo vajcovode. Takéto metódy však nepriniesli požadovaný výsledok, čo sa nedá povedať o akustických účinkoch.
Zdravniki
Priljubljeni programi IVF
Klinika Altravita zaseda vodilne položaje na področju reproduktivne medicine, zdravljenja neplodnosti žensk in moških, citogenetičnih in molekularno-genetskih študij.
orPregled
Oksana, 15 Oct 2019 г.
Ďakujem vám veľmi pekne, Dr. Vladimir Valentinovich, ste vynikajúci človek aj výnimočný odborník !!! Vďaka vášmu zaobchádzaniu a jedinečnému prístupu sme 10. apríla mali vzácne dievčatko. Vždy ste vedeli, čo na to, aby ste nás povzbudili. Napriek všetkým zlyhaniam ste nikdy nestratili nádej a stále ste prichádzali s novými liečebnými plánmi, až nakoniec sme nakoniec uspeli. Ešte raz vám ďakujem a želám vám veľa úspechov vo vašej tvrdej práci!